Ana SayfaMedyada BizSkal Bursa'nın Yeni Başkanı Vehbi VarlıkBugün:  
Skal Bursa'nın Yeni Başkanı Vehbi Varlık
01 Nisan 2014

A Gazete

Bursa SKAL Kulübü Derneği’nin başına Vehbi Varlık getirildi.
Bursa Turizm Profesyonelleri Derneği’nin (SKAL) 15. olağan genel kurulu Gönlü Ferah Otel’de yapıldı. Vehbi Varlık genel kurula tek aday olarak katıldı. 44 üyesi bulunan derneğin genel kurulunda seçimler açık oylamayla yapıldı.

Geçmiş dönem başkanı Hasan Eker’den bayrağı devralan Vehbi Varlık, yaptığı konuşmada, Bursa’nın turizm pastasından tam anlamıyla faydalanamadığına dikkat çekerek, “Türkiye’nin 4. büyük şehri, 2 milyon 500 bin nüfuslu Osmanlı başkenti Bursa, yılda 150 bin turist çekebiliyor. Turistler, beton gökdelenlere, estetik yoksunu plansız şehirlere gelmiyor. Biz turistleri tarihi ve otantik mekanlara, türbeler, surlar, camiler ve tarihi yapılara, sağlık tesislerine, dini inanç merkezlerine, kayak merkezlerine, yeşile, ormana, deniz ve yaz turizmine çekebilmeliyiz. Hep birlikte Bursa’ya sahip çıkmalıyız” dedi.


Vehbi Varlık’ın yönetim kurulunu Serdal Can, Ersin Yazıcı, Murat Akgül ve Muharrem Kurban oluşturuyor. Denetim kurulunda ise Cengiz Tokatlı, Tacettin Yazıcı ve Hüseyin Özdilek görev alacak.

Haber makalesine ulaşmak için tıklayınız

 

Olay Gazetesi

Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa Skal Kulübü, geçtiğimiz günlerde Gönlü Ferah Hotel`de gerçekleştirilen 15`inci Olağan Genel Kurulu`nde yeni başkanını seçti. Tek listeyle girilen seçimlerde mevcut Başkan Hasan Eker, koltuğunu Vehbi Varlık`a devretti.

Açık oylama ile yapılan seçimlerde Varlık`ın listesi üyeler tarafından onaylandı.
 
Veda konuşması yapan Hasan Eker, böyle bir görevde olup Skal üyelerini temsil etmenin kendisine onur verdiğini söyledi.
 
İYİ NOKTALARA GELECEK
 
Bursa`ya ve Türkiye`ye faydalı olma hedefiyle hareket ettiklerini dile getiren Eker, ``30 yıldır büyüklerimiz derneği buralara taşımışlar. Biz de bu güçle hareket ettik. Yeni yönetimin de bu bilinçle hareket ederek derneği daha iyi noktalara getireceğine inanıyorum`` dedi. Eker, yönetimi yerinde bırakmayı bilmenin de önemli olduğunu vurguladı.
 
HEDEFİMİZ MARKA ŞEHİR
 
Yeni Başkan Vehbi Varlık, yaptığı teşekkür konuşmasında, görev kabul etmenin sorumluluk üstlenmek olduğunu belirtti.
 
Eski yönetime teşekkürlerini sunan Varlık, ``Hedefimiz Bursa`yı dünyaca bilinen marka bir şehir haline getirmek. Ülke olarak zaten turizmden yeterince pay alamıyoruz. Bursa`ya 150 bin civarında turist geliyor bu sayıyı yükseltmek istiyoruz`` diye konuştu. Bursa Skal Kulübü`nün yeni yönetimi, Vehbi Varlık, Serdal Can, Ersin Yazıcı, Murat Akgül ve Muharrem Kurban`dan oluştu.

 Haber makalesine ulaşmak için tıklayınız

Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2023 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: