Ana SayfaAylık Bültenler2013 Kasım Ayı BülteniBugün:  
2013 Kasım Ayı Bülteni
01 Nisan 2014

Bursa Skal Kulübü Kasım ayı yemekli toplantımız üyemiz Vatan ERCAN evsahipliğinde Holıday Inn Hotel'de 11 Kasım Pazartesi günü yapıldı.

Toplantımıza; BTSO Meclis Başkanı Sn. Remzi TOPUK ve Hilton Otel Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin DURMAZ katıldı. Genel Sekreterimiz Meltem Işık MISIRLIOĞLU açılış konuşmasında 15-17 Kasım tarihlerinde Kuşadasında yapılacak Skal toplantısı ve Ocak ayında yapılacak SKALITE turizm kalite ödülleri hakkında bilgi verdi.

Genel Sekreterimizin ardından sözü Başkan Hasan EKER alarak misafirlerimize ve üyelerimize hoşgeldiniz dedi. EKER konuşmasında ; “ Bursa'da turizmle ilgili çalışmalar yapılmakta tüm kurumlar proje üretmekte , uygulamaktadır ve BTSO yeni yönetimi ile turizme önem verdiğini gösterdi özellikle safari projesi ve küresel acenta projesi ile yurtdışından Bursa'ya fuarlara katılımı arttırmak , fuarlara ziyaretçi ve sponsor çekmek için çalışmalarına başladı. Başkan EKER , BTSO çalışmalrı için Meclis Başkanı Remzi TOPUK'a teşekkür etti.

Turizm Konseyinin ve 35. Komitenin birlikte yapmış olduğu bir faaliyet var. Önümüzdeki sene 3 tane fuara toplu bir organizasyonla katılmayı planlıyoruz. Bunlardan Birtanesi Ocak ayında İspanya'da yapılacak olan daha çok turizm gruplarına hitap eden FİTUR , diğeri Dubai 'de WTM Fuarı ve Berlin' de yapılacak olan ITB Berlin Fuarıdır. Buraya üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

Bursa'nın Uludağ'ı saymazsak yatak kapasitesi 3 , 4 ve 5 yıldızlıların yatak kapasitesilerine baktığımızda yaklaşık 7-8 bin yatak civarında. Fakat Afyon'da 20 bin yatak olduğu söyleniyor. Bizim Uluslar arası otellerimiz son yıllarda oldu, kongre merkezimiz son 3 yıl önce oldu. Havaalanımız yeterince işlemiyor. Dolayısıyla Bursa'da yatırım eksikliği olduğunu düşünüyorum. Yatırımlar sayesinde Turizmin gelişeceğine inanıyorum. Yeni yatırım yapanları Başta Hilton Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz'ı kutlayarak , teşekkür etti.

Başkan EKER , Turizm Kalite Ödülleri SKALITE Türkiye genelinde turizm kalite ödüllerini veriyor. Skal organizasyonuyla gerçekleşen kalite ödüllerinde üyemiz Marıgold Hotel'de yer alıyor. SKALITE oylamalarına girmenizi ve oylama yapmanızı rica ederiz.

Kuşadasında Skal Toplantısı var. 15-17 Kasım arasında genel sekreterimiz Meltem Hanımla birlikte katılacağız gelmek isteyen üyelerimizi bekliyoruz.

Başkan Hasan EKER konuşmasını bitirdikten sonra sözü misafirlerimize bıraktı. İlk konuşmayı Hüseyin DURMAZ yaptı.

DURMAZ , “ Biz Bursa'ya turist çekebilmemiz için devletle ve yerel yönetimlerle iç içe olmalıyız.Onlarda böyle güzide bir ses çıkarabilecek Skalı dinlemeliler. Ama 2 şekilde gitmeliyiz. Alternatif 1 , Alternatif 2 . Bizim veya sizin dediğiniz doğru değil buyrun alternatifler burda lütfen bu işleri hızlandıralım. Turizm büromuz yok. Her konuda her zaman bir meslektaşınız olarak yardımcı olmaya çalışırım. “ diyerek sözlerini bitirdi.


KASIM AYI TOPLANTISINDA AUTHENTIQUE HOTEL’DE TOPLANDIK…

 

Bursa Skal Kulübü Kasım ayı toplantısı 12 Kasım pazartesi günü Authentique hotel’de üyemiz Berat Tunakan ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantımıza , Authentigue Hotel Genel Müdürü Sn.Orhan Göktaş, Otenatik Gemi Hotel İştirakçisi Murat Mestan ,Marıgold Hotel Genel Müdürü Muharrem Kurban ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkontrolör Sn. Enver Öncü misafirirmiz olarak katıldı.

Toplantıda 1. Bursa Turizm Zirvesi Sonuç Bildirgesi üyelere dağıtıldı.

Toplantımıza katılan Başkontrolör Ülke ve Bursa Turizmi ile ilgili konuşma yaptı. Konuşmasında Bursalı turizmcilerle aynı masa etrafında olmaktan gurur duyduğunu ifade etti .Turizmin Ülkemizin gelişmesi açısından büyük önem taşıdığını söyleyen Enver Öncü, Bursa turizminin son yıllarda ciddi bir gelişme gösterdiğini ve Bursa’da yapılan yeni yatırımların ve özellikle zincir otellerin Bursa’da hizmet vermeye başlamasının yabancı turist potansiyelini olumlu yönde etkileyeceğini bundan da Bursa ekonomisinin fayda sağlayacağını dile getirdi.

 

YENİ ÜYE KATILIMI

Gönlüferah Otel Hotel Genel Müdür Yardımcısı Sn. Levent VARLIKER'in Bursa Skal Kulübü üyelik töreni yapıldı. Üyelik yeminini eden Sn.Varlıker’e üyelik rozeti Bursa Skal Kulübü As Başkanı Mustafa SEZENCAN tarafından takıldı.

Yeni üyemize aramıza hoş geldin diyerek kutluyoruz

 

DOĞUM GÜNLERİ

Vehbi Varlık-       12 Kasım

İsmail Kuru-         13 Kasım

Ercüment Uluçer- 14 Kasım

Ahmet Yaşar-       18 Kasım

Hasan Kırcı-          25 Kasım

İlginizi Çekebilir
Bültene aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 2013 Şubat Ayı Bülten 01 indirmek için tıklayınız2013 Şubat Ayı Bülten 02 indirmek için tıklayınız2013 Şubat Ayı Bülten 03 indirmek için tıklayınız2013 Şubat Ayı
Bursa Skal Kulübü Eylül Ayı toplantısı 2 aylık yaz dönemi ardından 16 Eylül- Pazartesi günü üyemiz Sn. Ersin YAZICI evsahipliğinde Almira'da yapıldı. Eylül ayı yemekli toplantımıza Vali Münir KARALOĞLU ve Vali
Bursa Skal Kulübü Şubat ayı Toplantısı , üyemiz Sayın Gülçin GÜLEÇ TOKATLI 'nın ev sahipliğinde Almira Hotel'de yapıldı. Üyelerin ilgi gösterdiği şubat ayı toplantısı güzel bir sohbet ortamında gerçekleşti.
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2022 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: