Ana SayfaAylık Bültenler2013 Mart Ayı BülteniBugün:  
2013 Mart Ayı Bülteni
31 Mart 2014

Bursa Skal Kulübü Şubat ayı Toplantısı , üyemiz Sayın Gülçin GÜLEÇ TOKATLI 'nın ev sahipliğinde Almira Hotel'de yapıldı.

Üyelerin ilgi gösterdiği şubat ayı toplantısı güzel bir sohbet ortamında gerçekleşti.

Hasan EKER konuşmasının bitiminde eski başkanlardan Sn. Rüştü DİLMEN ' i kürsüye çağırarak Uluslar arası Skal Dernekleri Federasyonundan gelen ,  Uluslar arası Skal Dernekleri Federasyonu ve Skal Internatıonal 'daki görev,unvan ve hizmetlerinden dolayı Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği Beratını verdi.

Ayrıca, Bursa Skal Kulübü olarakta Sn. Rüştü DİLMEN'e plaket verildi.

KÖRFEZ SKAL KULÜBÜNÜN KURULMASI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM  EDİYOR

Körfez Skal Kulübünün kurulması için çalışmalar devam ederken bu çalışmalara yön vermek amacıyla şubat ayı toplantısına balıkesir bölgesinden Billurcu Hotel sahibi Sn. Korkut Ata Billurcu ve Basri Hotel sahibi Sn. Nurbin Tüfekçioğlu davet edildi. Davete gelen Billurcu ve Tüfekçioğlu toplantı da kendilerini tanıttılar.

Yemekli toplantı sohbet eşliğinde sürdü. Serdal Can söz alarak , Plaza Seyahat Acentası ve THY işbirliğince körfez ülkeleri seyahat acentalarının 20-23 Şubatta Bursa'ya geleceklerini tekrar ifade ederek şimdiden 69 kişinin katılacağını bunların 10 u Arap ülkesi basın mensubu , 50 Arap Seyahat Acentası ve 9 tanesininde THY dış temsilcilik müdürü olacağını bildirdi.

Hilton Hotel,Almira Hotel ve Çelik Palas Hotel ve Beceren Hotel'e yardımlarından dolayı teşekkür etti. Bursa Turizmine çok faydalı olacağını söyleyerek konuşmasına son verdi.

Toplantı üyelerin söz almalarıyla devam etti.

Ersin Yazıcı

Zincir otellerin çoğunda fiyatla rekabet yapılıyor. Şimdi otellerimiz gene hizmeti çeşitlendirip kaliteyi arttırmamız lazım. Atatürk ve Kongre merkezi önümüzdeki 2 yıl iş yapamaz. Hilton Hotel , Crowne Plaza Hotel in güzel salonları var. Bursa'yı doldurmamız lazım.

Otele baktığımızda ilk önce genel müdüre bakılıyor. Sonra altlara ve vizyonlara bakılıyor diyerek cümlelerini tamamladı.

Ahmet Yaşar

Arap ülkelerinin kataloglarına girmek gerekiyor.

Serdal Can

Artık katalog devri bitti. Onlıne olarak kullanıyorlar. Artık insanlarla ilişkiler sağlam olmalı diye Ahmet Yaşar 'a yanıt verdi.

 Korkut Ata Billurcu

Ayvalık'ta Alman acentalarıyla çalışıyoruz. Otel çok kazanınca çok konuşuluyor hakkında Türkiye'de altın yumurtlayan tavuğu kesiyorlar.

Rekabet piyasası masaya kiminle oturulursa oturulsun masa da konuşulanlar kalıyor.

 Serdar Yazıcı

İzmir Fuarına gittim. İzmir Fuarında Uludağ turizmi için Bir şey göremedim.

 Hüseyin Özdilek

Otelimiz için neler yaptık. Otellerimizin yenilik yapması gerekiyor. Sadece insanlar kayak yapmak için dağa çıkmamalı, kongre için afyona değil dağa çıkarmalıyız insanları.

 Ersin Yazıcı

Turizm Ofisini Kongre merkezinde olması lazım bunun için çalışmalar yaptık.

Hüseyin Özdilek

% 75 doluluklara ulaşabilmek için akir adamlar komisyonu oluşturulmalı. Gizli bir şekilde otelleri kontrol etsin.

En iyi müşteri şikayet eden müşteridir.2 adam gitsin denetlesin. Standartları belirlesin o                 standarta göre denetlesin.

Serdal Can

Antalya , İzmir'de turizm fuarları yapılıyor. Neden Bursa'da yok. Fuarlar para getirir. Bursa'da turizm fuarı yapmamız gerek.

Rüştü Dilmen

Kongre merkezinin ilk atılımını Bursa Skal Kulübü yapmıştır. Merinos yanlış bir seçim.

Serdal Can

Dizi film çektirebilsek Bursa'da çok güzel olur.


Bültene aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

2013 Mart Ayı Bülten 01 indirmek için tıklayınız
2013 Mart Ayı Bülten 02 indirmek için tıklayınız
2013 Mart Ayı Bülten 03 indirmek için tıklayınız
2013 Mart Ayı Bülten 04 indirmek için tıklayınız

İlginizi Çekebilir
Bursa Skal Kulübünün Haziran ayı toplantısı üyemiz Muharrem KURBAN evsahipliğinde MARİGOLD HOTEL' de yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıya misafir olarak BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İbrahim BURKAY , Eken
Bursa Skal Kulübü Eylül Ayı toplantısı 2 aylık yaz dönemi ardından 16 Eylül- Pazartesi günü üyemiz Sn. Ersin YAZICI evsahipliğinde Almira'da yapıldı. Eylül ayı yemekli toplantımıza Vali Münir KARALOĞLU ve Vali
Bursa Skal Kulübü Aralık ayı toplantısı üyemiz Sayın Ahmet YAŞAR 'ın ev sahipliğinde Almira Hotel'de yapıldı. Aralık ayı toplantımıza Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanımız Sn. İlhan PARSEKER konuk
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2022 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: