Ana SayfaBugün:  
 • Mutfak Akademi’ye Önemli Ziyaret
  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından hizmet sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek aracıyla kurulan BTSO Mutfak Akademi’yi ziyaret eden, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan ve Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç ile bir aray
 • Skal İstanbul 66 Yaşında
  Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç; SKAL İstanbul ev sahipliğinde, SKAL INT. Dünya Başkanı Burçin Türkkan, PR Director Anette Cardenas ve kulüp başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen SKAL INT. Statü Değişikliği Bilgilendirme Toplant
 • BTSO’ya ‘Gastrofest’ Teşekkürü
  Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç; BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan, BTSO Hizmet Ticaret Konseyi Başkanı Turgay Güler, BTSO Mesleki Gelişim ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Abidin Şakir Özen ve Bursa Ticaret Borsası Başkan Vekili İb
 • Bursa’nın İlk Gastronomi Festivali Düzenlendi
  Bursa’nın ilk gastronomi festivali Bursa GastroFest, 2 bine yakın kişinin katılımıyla gerçekleşti.
 • Bursa’nın İlk Gastronomi Festivali Bursa Gastrofest İçin Geri Sayım Başladı
  5 Haziran’da Botanik Park’ta gerçekleştirilecek Bursa’nın ilk gastronomi festivali Bursa GastroFest için geri sayım başladı.
 • Bursa Gastrofest Hazırlıkları Anlatıldı
  Başkanımız Gülçin Güleç, AS TV'de Sevda Kurul'un hazırlayıp sunduğu Satırbaşı programında 5 Haziran'da Botanik Park'ta gerçekleştirilen Bursa’nın ilk gastronomi festivali Bursa GastroFest ile ilgili hazırlıkları anlattı.
 • ‘Bursa’yı Avrupa Pazarlarında Tanıtmalıyız’
  olay.com.tr’de yayınlanan, gazeteciler Mustafa Özdal ve Yaman Kaya’nın hazırlayıp, sunduğu “Gündem Özel” programına katılan Bursa Skal Kulübü Başkanımız Gülçin Güleç, “Yurt dışı kaynaklı en fazla turiste baktığımız zaman Arap dünyası Orta Doğu pazarından
 • Bursa Skal’da Gülçin Güleç Dönemi
  Bursa Skal Kulübü Olağan Genel Kurulu, Meltem Mısırlıoğlu’nun ev sahipliğinde Central Hotel’de gerçekleştirildi.
 • BTSO Destek Toplantısı
  Pazartesi günü BTSO ev sahipliğinde yapılan İdlib’te yürütülen Bahar Kalkanı Harekatına tam destek için yapılan toplantıya Bursa Skal Kulübü yönetim kurulu olarak katıldık ve destek verdik.
 • Bursa Skal Kulübü Şubat Ayı Toplantısı
  Bursa Skal Kulübü Şubat ayı toplantısını yeni dönem başkanı Sayın Serdal CAN başkanlığında Almira Hotel de gerçekleştirdi.
 • Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat'ı Makamında Ziyaret
  Perşembe günü Bursa Skal yeni yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat'ı makamında ziyaret etti.
 • Bursa Skal Kulübü Aralık ayı toplantısını Vehbi Varlık ev sahipliğinde Almira Hotel de gerçekleştirdi.
  Bursa Skal Kulübü Aralık ayı toplantısını Vehbi Varlık ev sahipliğinde Almira Hotel de gerçekleştirdi.
 • 3. Turizm Zirvesi Bursa Merinos AKKM'de Bursa SKAL Kulüp Koordinatörlüğünde Gerçekleşti.
  18-21 Ekim 2018 / 3. Turizm Zirvesi Bursa Merinos AKKM'de Bursa SKAL Kulüp Koordinatörlüğünde Gerçekleşti.
 • Gölyazı'da turizm kalkınması için protokol ve iş adamları buluştu.
  SKAL Kulüp tarafından organize edilen ve Gölyazı Meydanı’nda yapılan toplantıya Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, SKAL Kulüp yöneticileri ve iş adamları katıldı.
 • Skal Bursa'da Işık UĞURTUĞ Dönemi
  Turizm Profesyonelleri Derneği (Bursa Skal Kulüp), Mercure Hotel'de düzenlenen genel kurulunda yeni başkanını seçti.
 • Bursa’nın Turizm Potansiyeli İçin Önemli Buluşma
  Bursa Skal Kulübü Başkanı Gülçin Güleç, As Başkan İsmail Kuru, Yönetim Kurulu Üyeleri Sema Kara ve Ahmet Aydın’dan oluşan heyet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.
 • 'Turizm Profesyonelleri İle Yakın Temasta Olacağız'
  Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer'i ziyaret etti
 • Zincir Değişim Töreni Yapıldı
  Bursa Skal Kulübü 'Zincir Değişim Töreni', Hasan Kırcı'nın ev sahipliğinde Kırcı Hotel'de gerçekleştirdi.
 • Bursa Skal, İftar Sofrasında Buluştu
  Bursa Skal Kulübü üyeleri, Dilek Gültekin’in ev sahipliğinde Kitap Evi Otel’de gerçekleştirilen iftarda buluştu.
 • AS TV’de Gündem Turizm
  Bursa Skal Kulübü Başkanı Gülçin Güleç, AS TV'de Gazeteci Namık Göz'ün hazırlayıp sunduğu Gözlem Kulesi programında turizm sektörümüz ve Bursa SKAL Kulübü'müzün çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • Üye Girişi İçin Tören Yapıldı
  Bursa Skal Kulübü Mayıs Ayı Olağan Genel Toplantısı, Bursa Skal Üyesi Ömer Kızıl ev sahipliğinde Selçuk Restoran’da gerçekleştirdi.
 • Marmaris’te Mali Genel Kurul Mesaisi
  Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç, kulübümüzü temsilen Marmaris Costa Mare Suites’te düzenlenen USDF Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.
 • Bursa’da ‘Glutensiz’ Buluşma
  Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç, zengin Türk mutfağının tüm dünyaya tanıtılmasını amacıyla kutlanan Türk Mutfağı Haftası'nda BTSO Mutfak Akademi'de gerçekleştirilen 'Glutensiz Bursa Cantığı ve Badem Sütü Süt Helvası Workshopu’ adlı e
 • Gastronomi Festivali İçin Toplantı Yapıldı
  Bursa Skal Kulübü ev sahipliğinde Podyum Davet'te düzenlenen buluşmada Bursa GastroFest'te workshop çalışması yapacak olan ünlü şefler; iş dünyası temsilcileri, Bursa Skal üyeleri ve Türkiye Skal Kulüp Federasyonu ve kulüp başkanları ile bir araya geldi.
 

SKAL NEDİR?

Skal Turizm Profesyonelleri Derneğidir. Amacı her bölgede, konusunda uzman, belli bir birikimi olan ve birinci önceliği tamamen turizm olan üst düzey turizm profesyonellerini bir araya getiren bir dernektir. Derneğin ana amacı bölge turizmini dolayısıyla ülke ve dünya turizmini geliştirmek, üyeleri arasında dostluk ve arkadaşlığı geliştirmek, iş birlikteliklerini arttırmaktır. Türkiyede 17 adet bölgesel Skal derneği vardır. Bu dernekler Türkiye Skal federasyonunu oluşturur. Ülkerlerdeki federasyonlar ise Dünya Skal Örgütünü oluşturur.

SKAL, dünya turizm profesyonellerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütüdür. Bünyesinde, uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri toplaması bakımından da dünyada tektir. Turizmin üst düzey yöneticileri olan üyeleri, yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda buluşurlar ve turizmin gündeminde bulunan belli başlı konuları tartışırlar.

Skal, turizm profesyonelliğini geliştirmek ve bu alanda üyelerine yarar sağlamak amacındadır. ‘’Doing Business Among Friends’’ sloganını benimseyerek uluslararası dostluk ve iş bağlantısını pekiştirmek , Turizm endüstrisinde profesyonelliği kuvvetlendirmek amacı ile düzenlenen seminer, konferans ve benzeri organizasyonların yapılmasını teşvik eder.

USDF Mali Genel Kurulu 17 Skal Derneği’nin başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla Çanakkale Kolin Otel’de yapıldı. Toplantıda tüzükte gerekli görülen bazı değişiklikler oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca
Sayın Başkanımız Serdal Can Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu'nun Kosmos Vize Merkezi Bursa Şubesinin açılışına katıldı.
Sayın Meltem Mısırlıoğlu ve Sayın Denizhan Sezgin Bursa Skal Kulübü adına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa Büyükşehir Belediyesi İznik Alan Başkanlığı'nın UNESCO Dünya Mirası Yolunda İZNİK Alan Yönetim Planı
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2024 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: