Ana SayfaHaberlerHer Turist Başımızın TacıdırBugün:  
Her Turist Başımızın Tacıdır
22 Kasım 2014


Bursa Skal Kulübü Başkanı Vehbi Varlık: Her Turist Başımızın Tacıdır

Turizm Hedeflerini Tutturabilmek İçin, Üst Gelir Gurubundaki Turistleri de Getirebilmeliyiz

Bursa SKAL Kulübü Başkanı Vehbi Varlık, Türkiye’de son yıllarda turizm sektörünün yıldızının parladığını belirtirken, “Bugün Türkiye, dünya turizm destinasyonları arasında ilk sıralardadır. Türkiye’yi tercih ederek, ekonomimize ciddi katkıda bulunan turistlerin hepsi başımızın tacıdır” dedi.

Turizm sektörünün, ekonomik faaliyetleri itibariyle pek çok iş alanına olumlu yansımaları olduğunu hatırlatan Bursa SKALKulübü Başkanı Vehbi Varlık, “Ülkemizin turizm değerlerinden faydalanan gerek yerli, gerekse yabancı turistler, konaklamadan gıda sektörüne ve ulaştırma hizmetlerine kadar ekonomimize de katkı sağlayıp, bu sektörlerde faaliyette bulunan firmalarımızın gelir elde etmesine neden olmaktadır. Bu itibarla, bizim için ülkemize misafirimiz olarak gelen bütün turistler, her şeyden önce Türk misafirperverliğinin bir göstergesi olarak başımızın tacıdır” diye konuştu.

Son yıllarda yaşanan global ekonomik sıkıntıların, gelişmiş ülkelerde dahi tüketim tercihlerinin değişmesine sebep olduğuna dikkat çeken Varlık, “Ülkemize gelen turist sayısı ile birlikte turizm gelirlerimiz de artıyor, fakat kişi başına düşen ortalama turist harcaması tutarı arzu ettiğimiz düzeyde artmıyor. Özellikle gelişmiş ülkelerden gelen üst gelir gurubundaki turistler, artık eskisi kadar kentimizi tercih etmiyor.  Turizmdeki hedefleri tutturabilmemiz için, üst gelir gurubunda bulunan turistleri yeniden kentimize çekmeliyiz. Bu anlamda turizm profesyonelleri olarak bizim kentimizde daha fazla konaklama yapacak, daha iyi gelir bırakacak kesimlere de yönelmemiz gerekli.  Daha yüksek kalite beklentisi olan turistleri de çekebilmeliyiz. Günübirlik turistlerle turizm hedeflerine ulaşmamız zor” diye konuştu.

Açıklamasında, bilhassa Körfez ülkelerinden gelen turistlerin, Türk turizm sektörünün gelişmesine önemli katkılar sağladığını dile getiren Varlık, “Daha önceki birçok açıklamamızda özellikle Arap turistlerin turizmcinin yüzünü güldürdüğünü belirtmiştik. Bizim için her turist çok kıymetlidir ve Türk turizm profesyonelleri bunun bilinciyle hareket etmektedir. Zaten ülkemize gelen turist sayısının her geçen yıl artıyor olması, bunun en önemli kanıtıdır” dedi. Vehbi Varlık, bu bilinç ve hassasiyetle çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir
SKAL Kulüp tarafından organize edilen ve Gölyazı Meydanı’nda yapılan toplantıya Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, SKAL Kulüp
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizm sektörüne sağladığı katkılar nedeniyle SKAL İnternational İstanbul Kulübü tarafından ´SKALİTE 2012 Özel Ödülü´ne layık görüldü. İstanbul´da
Pazartesi günü BTSO ev sahipliğinde yapılan İdlib’te yürütülen Bahar Kalkanı Harekatına tam destek için yapılan toplantıya Bursa Skal Kulübü yönetim kurulu olarak katıldık ve destek verdik.
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2020 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: