Ana SayfaHaberlerBursa SKAL Kulübü Derneği’nin Haziran ayı toplantısı Hüseyin Özdilek’in çiftliğinde yapıldı…Bugün:  
Bursa SKAL Kulübü Derneği’nin Haziran ayı toplantısı Hüseyin Özdilek’in çiftliğinde yapıldı…
23 Haziran 2014

Bursa SKAL Kulübü Derneği’nin Haziran ayı aylık olağan toplantısı Hüseyin Özdilek’in Yenişehir’de bulunan çiftliğinde gerçekleştirildi.

Yenişehir’de Hüseyin Özdilek’e ait olan çiftlikte gerçekleştirilen Bursa SKAL Kulübü Derneği’nin Haziran ayı aylık olağan toplantısına Bursa’nın tanınmış simalarının geniş katılım gösterdi. Geceye ayrıca; RUMELİSİAD Başkanı Mustafa Kırcı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Bursa Yenişehir Havaalanı Müdürü Recep Pak, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Erdoğan Bilenser, eski Bursa Valisi Ali Fuat Güven ile çok sayıda davetli katıldı.

Bursa SKAL Kulübü Derneği Başkanı Vehbi Varlık, gecenin açılışında yaptığı konuşmada turizm profesyonelleri olarak, 2018 yılına kadar her yıl yüzde 7 büyüme ile 45 Milyar dolara çıkacak olan turizm gelirlerinden Bursa’nın yeteri kadar pay alabilmesi için çabaladıklarını söyledi. Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması gerektiğini belirten Varlık, “Bursa’mız turizm gelirlerinden aldığı payı arttırmak istiyorsa ulaşılabilirliğinin arttırmalıdır. Burada da hava ulaşımı kilit noktada. Özellikle de Yenişehir Havaalanı’nın aktif hale getirilmesi bizim hedeflerimizi destekleyecektir” dedi.

Yenişehir Havaalanı’nın tarifeli uçuşlar arasında yer alması gerektiğini dile getiren Varlık, Bursa’daki turizm profesyonelleri olarak bu konuda üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Vehbi Varlık gecede ayrıca, turizm sektörüne ilişkin güncel bilgiler hakkında konuştu. Varlık, turizm sektörünün yılda 26 Milyar Dolarlık bir satınalma yapan önemli bir sektör olduğunu söyledi. Vehbi Varlık, doğrudan 54 sektörün uyarıcısı olan turizm sektörünün 59 sektör içinde ekonomiye canlandıran ilk 20 sektör arasında yer aldığını hatırlattı. Bursa SKAL Kulübü Derneği Başkanı Varlık, “Ülke ekonomisine çok önemli katkıları sağlayan sektörümüzde her yıl yüzde 4,6’lık artışla 2018’deki turist sayısının 48 milyon olması bekleniyor. Bizler bu hedefleri ve beklentileri bilerek hareket etmeli, adımlarımızı bu bilinçle atmalıyız” diye konuştu.

Vehbi Varlık’ın açılış konuşmasınınım ardından gecenin ev sahibi olan ve konuklarını Yenişehir’deki çiftliğinde ağırlayan Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil San. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek de, çiftlik hakkında bilgiler verdi. Hüseyin Özdilek, Özdilek’lerde satılan et ve et ürünlerinin, Yenişehir’deki çiftliğinde yetiştirilen besi hayvanlarından temin edildiğini ifade etti.

Gecenin sonunda Bursa SKAL Kulübü Derneği Başkanı Vehbi Varlık, Hüseyin Özdilek’e Türkiye’de Gelirler Vergisi sıralamasında 6’ncı, Kurumlar Vergisi sıralamasında hem 12’nci, hem 15’nci olduğu ve Bursa SKAL Kulübü Derneği üyesi olarak ülke ekonomisine sağladığı katkı için teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

İlginizi Çekebilir
Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, “Valilik, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortak hareket edeceği ve turizmi daha ileriye
Bursa SKAL Kulübü’nün Şubat ayı aylık olağan toplantısı Kırcı Hotel’de Mustafa Kırcı’nın ev sahipliğinde yapıldı. Sektöre dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, Mustafa Kırcı’nın başarı öyküsü ile devam
U.S.D.F. MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI - KONYA SKAL KULÜBÜ DERNEĞİ16 - 01 MART 2018 PROGRAM   16 MART 2018 CUMA 14.00 / Otele giriş19.30 - 21.00 / Akşam yemeği21.00 - 00.00 / Serbest zaman   17 MART 2018
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2020 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: