Ana SayfaHaberlerULUSLARARASI SKAL DERNEKLERİ FEDERASYONU FETHİYE’DE BİRARAYA GELDİ…Bugün:  
ULUSLARARASI SKAL DERNEKLERİ FEDERASYONU FETHİYE’DE BİRARAYA GELDİ…
02 Mayıs 2014

ULUSLARARASI SKAL DERNEKLERİ FEDERASYONU FETHİYE’DE BİRARAYA GELDİ…

 

Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu’nun (USDF) Nisan ayı toplantısı Fethiye Ölüdeniz Belcekız Beach Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Bursa SKAL Kulübü Derneği Başkanı Vehbi Varlık da katılırken, sektör profesyonellerinin biraraya geldiği organizasyonda gereken çalışmaların yapılması durumunda turizm sektörünün ekonomiye katkısının önemli ölçüde artacağı ve 2018 için belirlenen 45 milyar dolarlık gelire ulaşılacağı vurgulandı.

 

SKAL Fethiye Kulübü’nün ev sahipliğindeki toplantıya USDF Başkanı Deniz Anapa başkanlık ederken,  2 gün boyunca Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu'nun turizm sektörüne yönelik faaliyetleri ve gelecek döneme ilişkin hedefleri masaya yatırıldı.

 

Çeşitli sosyal aktivitelerin de yapıldığı Nisan ayı toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Bursa SKAL Kulübü Derneği Başkanı Vehbi Varlık, “2 gün boyunca, Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen SKAL kulüplerinin temsilcileri ile verimli toplantılar gerçekleştirdik. Bu toplantılarda alınan kararların turizm sektörüne ve SKAL kulüplerimizin gelişimine önemli katkılar sağlayacağı kanaatindeyim” dedi.

 

1.2 MİLYON KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

 

Açıklamasında turizmin Türk ekonomisi için lokomotif bir sektör olduğuna vurgu yapan Varlık, araştırmalara göre 1.2 milyon kişinin istihdam edildiği sektörün dolaylı olarak 5 milyon kişiye iş olanağı sağladığını kaydetti.

 

54 sektörü tetikleyen turizmde Türkiye'nin 35 milyon turist ve 29 milyar dolarlık gelirle dünyada 6. sırada olduğuna işaret eden Varlık, "Turizmde 1 birim talep artışı ekonomiyi 2 birim canlandırıyor.  2014 - 1018 dönemini kapsayan 10. Kalkınma Planı'na göre 2018 yılında turizm gelirlerinin 45 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Sağlık turizmi başta olmak üzere, kongre turizmi, kış turizmi ve diğer alanlarla ilgili eksiklikler tamamlanırsa sektör için belirlenen hedefler gerçekleşir" şeklinde konuştu. 

 

 

İlginizi Çekebilir
USDF Adana Toplantısı 20 Ocak 2018 tarihinde Adana Seyhan Otel’de yapıldı. USDF Başkanı, 5 USDF YK üyesi, 6 Külüp başkanı ve USDF’ye bağlı kulüplerden diğer statüdeki katılımcılarla birlikte hazirun toplamı 25
USDF Bursa Toplantısı 11-13 Ocak 2019 tarihinde Bursa Almira Otel’de yapıldı. USDF Başkanı, 5 USDF YK üyesi ve USDF’ye bağlı kulüplerden diğer statüdeki katılımcılarla birlikte verimli bir toplantı
Bursa Skal Kulübü'nün Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı Prof. Dr. Neslihan Türkün Dostoğlu Bursa Skal Kulübü'nün Konuğu Oldu Bursa Skal Kulübü Başkanı Vehbi Varlık: Turist Kalitesinde Düşüş Var
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2019 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: