Ana SayfaHaberlerTURİZM POFESYONELLERİNİN DERNEĞİ SKAL BURSA 29. YAŞINDA...Bugün:  
TURİZM POFESYONELLERİNİN DERNEĞİ SKAL BURSA 29. YAŞINDA...
24 Nisan 2014

Bursa Kent Konseyi Başkanı ve Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Genel Koordinatörü Semih Pala’nın konuk olduğu Bursa Skal Kulübü Derneği’nin olağan aylık toplantısı Altınceylan’da üyelerin geniş katılımı ile yapıldı.

Bursa Skal Kulübü Derneği’nin Nisan ayı aylık olağan toplantısının açılışında konuşan Bursa Skal Kulübü Derneği Başkanı Vehbi Varlık, Skal Bursa olarak, Bursa’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini korumak ve Bursa’nın kaybedilen turizm potansiyelini yeniden kazandırmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Yeni dönemde Bursa Skal Kulübü’nün, Bursa’da yaşamanın ayrıcalık olduğuna vurgu yapacak projeler geliştireceğini belirten Vehbi Varlık, “Turistler, beton binaları görmek yerine tarihi ve doğal güzellikleri olan şehirlere seyahat etmeyi tercih ediyor. Bursa şüphesiz ki birçok turizm kentinde olmayan özellikleri barındıran önemli bir destinasyondur. Durum böyle olunca da Bursa Skal Kulübü Derneği’ne de önemli görevler düşüyor. Biz sorumluluklarımızın farkındayız ve projelerimizi bu sorumluluklar çerçevesinde planlıyoruz. Bu yolda Bursa’mıza gereken değeri göstererek dünyada sesimizi duyurmalı ve Bursa’da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunun farkındalığının oluşturulması gerekiyor” dedi.

Varlık: Bursa’yı dünyada daha fazla tanınır hale getirmeliyiz

Vehbi Varlık, “Dörtbir tarafı güzelliklerle dolu Bursa’mızın, turistik değerlerini korumak ve tanıtmak için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmeye ve dolayısıyla Türkiye turizmine de katkıda bulunmaya hazırız. Bursa Skal Kulübü Derneği’nin bu yöndeki tek gayesi, marka şehir olarak nitelendirilebileceğimiz Bursa’yı dünyada daha da tanınır hale getirmektir” diye konuştu.

Vehbi Varlık’ın açılış konuşmasının ardından ise Semih Pala, geceye katılanlara Bursa Kent Konseyi ve Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi hakkında bilgiler verdi. Pala, Merinos AKKM’nin, belediye şirketi tarafından işletilen Türkiye’deki ilk ve tek kongre merkezi olduğunu dikkat çekti.

Şehrin ve Merinos AKKM’nin daha iyi bilinmesi amacıyla ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıklarını belirten Pala, son olarak İstanbul’da düzenlenen ACE of MICE Uluslararası Kongre Fuarı’nda yer aldıklarını söyledi.

Pala: Bursa’nın, uluslararası kongre getirecek kapasitede ve güçte olması gerekiyor

Bursa son yıllarda yönünü turizme çevirdi. Çok yıldızlı oteller yapılıyor ve kongre merkezi çalıştırılıyor. Bursa’nın büyük bir salona ihtiyacı var. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehre 3 bin kişilik bir kongre salonu kazandıracağını açıkladı. Deniz otobüsü BUDO, deniz uçağı ve Helitaksi ile artık Bursa kolay ulaşılabilir şehir oldu. Bu süreçte tüm kurum ve kuruluşlar da üzerine düşeni yapmalı. Ülkemize gelen turistlerin Bursa’yı seçmesi için çaba gösterilmeli. Uluslararası turizmin şehre gelmesi için Bursa’nın ve turizm aktörlerinin hazır olması gerekir. Uluslararası kongreler, Merinos AKKM’ye değil, Bursa’ya gelir. Bursa’nın, uluslararası kongre getirecek kapasitede ve güçte olması gerekiyor” diye konuştu.

Kurucu üyeler unutulmadı

Gecede ayrıca Bursa’nın en önemli turizm kuruluşlarının temsilcilerinin üyesi olduğu Bursa Skal Kulübü Derneği’nin 29’ncu kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende, derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri olan Ferruh Ulukardeşler ve Işık Uğurtuğ’a teşekkür plaketi verildi.

Bursa Skal Kulübü Derneği’nin Nisan ayı aylık olağan toplantısı, kuruluş yıl dönümü için hazırlanan pastanın kesimi ve Semih Pala’ya plaket takdimi ile sona erdi.

İlginizi Çekebilir
Bursa SKAL Kulübü’nün Aralık ayı olağan toplantısı Almira Hotel’de gerçekleştirildi. Turizmin farklı alanlarında öne çıkmaya hazırlanan Bursa’nın termal turizmde bir adım önde olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı
Bursa Skal Kulübü Şubat ayı toplantısını yeni dönem başkanı Sayın Serdal CAN başkanlığında Almira Hotel de gerçekleştirdi. Sayın Ali Cakalıoğlu ev sahipliğinde yapılan toplantıya Mimar Eser Ceyhan konuşmacı
ULUSLARARASI SKAL DERNEKLERİ FEDERASYONU FETHİYE’DE BİRARAYA GELDİ…   Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu’nun (USDF) Nisan ayı toplantısı Fethiye Ölüdeniz Belcekız Beach Hotel’de gerçekleştirildi.
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2020 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: