Ana SayfaHaberlerSkal Üyelerinden Recep Altepe' ye 2012 Turizm ÖdülüBugün:  
Skal Üyelerinden Recep Altepe' ye 2012 Turizm Ödülü
03 Nisan 2014

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizm sektörüne sağladığı katkılar nedeniyle SKAL İnternational İstanbul Kulübü tarafından ´SKALİTE 2012 Özel Ödülü´ne layık görüldü. İstanbul´da düzenlenen ve Türkiye´nin önde gelen turizmcilerinin katıldığı ödül töreninde, Londra 2012 Olimpiyatları´nda şampiyonluk elde eden Milli Atlet Aslı Çakır Alptekin ile olimpiyat ikincisi Milli Atlet Gamze Bulut da Türkiye’nin tanıtımına yaptıkları katkılar nedeniyle ödüllendirildi.

SKAL İnternational İstanbul´un bu yıl 15.´sini düzenlediği ve Türkiye´nin turizm oscarları olarak kabul edilen ´SKALİTE 2012-Turizmde Kalite Ödülleri´, İstanbul Hilton Convention Center´de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ünlü televizyoncu Ece Vahapoğlu´nun sunduğu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´nin ´kültür ve inanç turizmi ile sektörün dinamiklerine sağladığı katkılar nedeniyle´ özel ödüle layık görüldüğü geceye; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, SKAL İnternational Dünya Başkan Yardımcısı Karine Coulanges ve SKAL İnternational Genel Sekreteri Bernard Wegscheider de katıldı. 2 kategoride organize edilen ve onlarca kişi ile kurumun çeşitli alanlarda ödüllendirildiği gecede ayrıca, Londra 2012 Olimpiyatları´nda Türkiye´ye olimpiyat şampiyonluğu yaşatan Milli Atlet Milli Atlet Aslı Çakır Alptekin ve olimpiyat ikincisi Milli Atlet Gamze Bulut ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen de SKAL Özel Ödülü´ne layık görüldü. Başkan Altepe´ye ödülünü, SKAL Bursa Başkanı Hasan Eker takdim etti.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa´nın tarihi birikimini ve kültürel değerlerini ortaya çıkarmak için tüm katmanlarıyla çalışan, kentin yaşayan tarih ve turizm kenti olması yolundaki çalışmalarını hakkıyla yerine getiren bir belediye olarak özel ödüle layık görülmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Altepe, "Bursa´da herkesin de bildiği üzere son dönemde, turizmin gelişmesi yönünde önemli hamleler var. Bu konuda kent, büyük dinamizm içerisinde. Bunun etkisi de her yere yansıyor. Turizm sektörünün gelişmesine yönelik yapılan yatırımlar ile atılan adımlar karşılıksız kalmıyor. İstanbul´da düzenlenen ve Türkiye çapında organize edilen bu törende de, herkes hak ettiğini almış oldu. Bursa da hak ettiğini elde eden illerden biri oldu" dedi. Marifetin iltifata tabi olduğunu, bulunulan iltifatı karşılıksız bırakmayacaklarını belirten Başkan Altepe, "İnşallah; SKAL Bursa Başkanı Hasan Eker ve ekibiyle birlikte, kentin tüm turizm dinamiklerini de hesaba katarak, Bursa´nın turizm alanında yaptığı yatırımları artırarak devam ettireceğiz" diye konuştu.


SKAL Bursa Başkanı Hasan Eker ise, Başkan Altepe´nin ´Türkiye´nin turizm oscarı olarak da adlandırılan´ SKALİTE Özel Ödülü´ne layık görülmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Ödülün bir kurumun ya da kişinin oylarıyla verilmediğini vurgulayan Eker, "Tüm üyelerimizin oybirliğiyle bu ödül başkanımıza gitti. Bu bakımdan bir Bursalı olarak gururlu ve sevinçliyiz" şeklinde konuştu. Ödülün layık olduğu yeri bulduğuna inandığını ifade eden Eker, "Başkanımızın turizme yaptığı katkılar yadsınamaz. Bunu turizmcilerin görmesi ve karşılıksız bırakmaması gerçekten çok sevindirici" açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir
USDF Bursa Toplantısı 11-13 Ocak 2019 tarihinde Bursa Almira Otel’de yapıldı. USDF Başkanı, 5 USDF YK üyesi ve USDF’ye bağlı kulüplerden diğer statüdeki katılımcılarla birlikte verimli bir toplantı
Ekonomide yaşanan çalkantıların, güven ortamının turizmi yakından etkilediğini ifade eden Bursa Skal Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, ülkenin siyaseten en kısa zamanda önünü görmesi gerektiğini
18-21 Ekim 2018 / 3. Turizm Zirvesi Bursa Merinos AKKM'de Bursa SKAL Kulüp Koordinatörlüğünde Gerçekleşti.
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2019 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: