Ana SayfaHaberlerSkal Üyeleri EMITT FuarındaBugün:  
Skal Üyeleri EMITT Fuarında
03 Nisan 2014

EMITT 2013 FUARI
EMITT’2013-Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı  24-27 Ocak  tarihleri arasında Tüyap’da yapıldı. Bu yıl 17. Düzenlenen fuarda, 12 salon, 65.000 m2 alan , 70 ülke ve 4.500 katılımcı iştirak etti. Dünyanın 5. büyük fuarı olan EMITT fuarı’nda Arjantin Konuk Ülke olarak yer aldı.

MITT ' TE BURSA'DA TANITILDI...
Bursa’nın tarihi mekanlarını, kültürünü, doğa güzelliklerini, kayak merkezi Uludağ’ı, termal kaynaklarını ve lezzet duraklarını fuara katılan yerli ve yabancı turizm profesyonellerine anlatabilmek amacıyla şehrin dinamikleri Gümtob,Bebka , Bursa Valiliği , Turizm Tanıtma Birliği , Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü , ve  Sektör temsilcileri EMITT fuarında Bursa Standında  biraraya geldi.
Fuara katılan sektör temsilcileri, iç turizmde Bursa’nın tercih edilir bir şehir olmaya başladığını özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara turizmcilerinin hafta sonu için tercih edebilecekleri bir şehir olmaya başladığını ifade ettiler. İç turizm potansiyelinin Bursa’yı tercih sebepleri arasında tarih ve termal turizmi ön plana çıktığı görülmüştür.

Bunun yanı sıra, fuara katılan otel yetkililerimiz ,yaptıkları görüşmelerde özellikle Avrupa, Ortadoğu ve Amerika Pazarına yönelik çalışma yapan acentaların Bursa’ya ilgili olduklarını ifade ettiler.

KARAGÖZ VE HACİVAT ODAK NOKTASI OLDU...
Karagöz ve Hacivat gösteri yaparak gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Bursa Lezzetleri arasında yer alan ve marka olan lezzetlerimizden kesatane şekeri, Kemalpaşa tatlısı,bağdat hıurması standımızı ziyaret eden turizmcilere ikram edildi. Sektörel anlamda başarılı bir fuar olan EMITT fuarı turizmcileri yine bir araya getirerek, sektörü bütünleştirdi. Birçok yabancı ve yerli seyahat acentası ve otellerin birbirleriyle iletişim kurdukları fuardan herkes memnun bir şekilde ayrıldı.

İlginizi Çekebilir
Skal Bursa Turizm Profesyonelleri Derneği ev sahipliğinde,  Bursa'da 12 ay turizm temasıyla düzenlenecek olan 2. Bursa Turizm Zirvesi ve 4. Bursa Turizm Sempozyumu’nda 30 farklı oturumda alanında uzman 120 isim,
Bursa Skal Kulübü Olağan Genel Kurulu Almira Hotel’de gerçekleştirildi.2020 ve 2021 yılı Yeni dönem başkanlık seçimi yapıldı. Sayın Işık Uğurtuğ başkanlık görevini Sayın Serdal Can’a devretti. Yeni dönem
USDF Mali Genel Kurulu 17 Skal Derneği’nin başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla Çanakkale Kolin Otel’de yapıldı. Toplantıda tüzükte gerekli görülen bazı değişiklikler oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2020 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: