Skal Bursa Turizm Profesyonelleri Derneği ev sahipliğinde, Bursa'da 12 ay turizm temasıyla düzenlenecek olan 2. Bursa Turizm Zirvesi'nde 30 farklı oturumda alanında uzman 120 isim, Bursa turizmini masaya yatıracak.
Ana SayfaHaberlerBursa'da 12 Ay Turizm KonuşulacakBugün:  
Bursa'da 12 Ay Turizm Konuşulacak
09 Aralık 2015

Skal Bursa Turizm Profesyonelleri Derneği ev sahipliğinde,  Bursa'da 12 ay turizm temasıyla düzenlenecek olan 2. Bursa Turizm Zirvesi ve 4. Bursa Turizm Sempozyumu’nda 30 farklı oturumda alanında uzman 120 isim, Bursa turizmini masaya yatıracak.

Bursa Skal Kulübü koordinatörlüğü ve ev sahipliğinde, TÜRSAB, GÜMTOB, BURO, BUSAT iş birliği, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, BTSO ve Uludağ Üniversitesi katkılarıyla 'Bursa'da 12 ay turizm' temasıyla düzenlenen 2. Bursa Turizm Zirvesi ve Sergisi ile 4. Bursa Turizm Sempozyumu hazırlıkları kapsamında önceki gün Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya zirvenin danışma kurulu üyelerinin yanı sıra Bursa Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu da katıldı. 

TURİZM HER YÖNÜYLE MASAYA YATIRILACAK

Burkon Turizm organizasyonuyla 18-19 Aralık tarihlerinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) düzenlenecek olan 2. Bursa Turizm Zirvesi ve Sergisi ile 4. Bursa Turizm Sempozyumu hazırlıklarına devam ediliyor.

Turizm alanında sektör paydaşları, akademisyenler ve çeşitli kamu kurumlarının temsilcilerinin yer alacağı zirvede, Türkiye'nin 4. büyük şehri olan Bursa'nın turizm potansiyeli ve önümüzdeki dönem hedefleri tüm detaylarıyla masaya yatırılacak. Başta Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve BTSO olmak üzere şehrin tüm dinamiklerinin turizmzirvesi için elini taşın altına koymaktan çekinmediğinin ifade edildiği toplantıda, Zirve Organizatörü ve Burkon Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, 2 gün sürecek zirvede 30 farklı oturumun gerçekleşeceğini, alanında uzman 120 ismin ise bu oturumlarda bilgi birikimini ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacağını ifade etti. Sunumların gerçekleşeceği salonlara Bursa'nın turizmine katkısı olan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Alaaddin Yazıcı gibi önemli kişilerin isimlerinin verilmesi kararlaştırıldı.

ÖNEMLİ İSİMLER YER ALACAK

Kayıtların devam ettiği zirvede Türkiye'nin önemli isimleri de farklı oturumlarda katılımcılarla bir araya gelecek. Zirvede THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Ali Erkan Bezirgan Ulaşım ve Bursa, Başaran Ulusoy, Osman Ayık ve Zeki Apalı ise Sektör Yöneticileri Gözüyle Bursa isimli oturumlarda katılımcılara önemli bilgiler aktaracaklar. Ayrıca zirvede Bursa’da turizm değerleri, Bursa'da deniz turizmi ve diğer alternatif turizm çeşitleri, sağlık turizminde tanıtım ve pazarlama, gastronomik cazibenin bölge turizmine etkileri, UNESCO ve Bursa başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek. Toplantıda turizm zirvesine kayıt olmak ve detaylı bilimsel programa ulaşmak için http://www.turizmzirvesi.com.tr/ adresinden yararlanılabileceği ifade edildi.

İlginizi Çekebilir
Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Yeditepe Üniversitesi “turizm eğitimi” alanında en iyi yükseköğretim ödülüne layık görüldü. Seyahat ve turizmin tüm kollarını bir araya getiren tek
Turizm Profesyonelleri Derneği  Bursa Skal Kulüp , 30. yaşını kutladı. Bursa’daki turizm profesyonellerinin üye olduğu Bursa Skal Kulübü Derneği Halil Güleç ev sahipliğinde gerçekleşen Mart ayı olağan
Bursa SKAL Kulübü’nün Şubat ayı aylık olağan toplantısı Kırcı Hotel’de Mustafa Kırcı’nın ev sahipliğinde yapıldı. Sektöre dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, Mustafa Kırcı’nın başarı öyküsü ile devam
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2019 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: