Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Hedefimiz, turizme dair her türlü rengi bünyesinde bulunduran Bursa’yı, 12 ay turizmin göz bebeği haline getirmek. Bursa’nın hak ettiği turizm enerjisini el birliği ile açığa çıkartalım” dedi.
Ana SayfaHaberlerHedef Bursa’da 12 Ay TurizmBugün:  
Hedef Bursa’da 12 Ay Turizm
09 Aralık 2015

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Hedefimiz, turizme dair her türlü rengi bünyesinde bulunduran Bursa’yı, 12 ay turizmin göz bebeği haline getirmek.  Bursa’nın hak ettiği turizm enerjisini el birliği ile açığa çıkartalım” dedi.

 

Bursa Skal Kulüp Kasım ayı toplantısı Kemal Efe ev sahipliğinde Efehan Otel’de gerçekleştirildi.  Toplantının Başkanlığını Başkan Vehbi Varlık’ın bulunamaması nedeni  ile AS Başkan Serdal Can gerçekleştirdi. Kasım ayı toplantısının Onur Konuğu Bursa Valisi Münir Karaloğlu, " Her mevsim Bursa’nın albenisini daha da artıralım ve bunun yol haritasını çıkartalım" dedi.

Sanayi ve tarımda üretim merkezi olduğunu dünyaya kabul ettiren Bursa'nın, turizm sektöründe de zirveye oynamayı hak ettiğini gösterme çabası içinde olduğunu belirten Bursa Valisi Karaloğlu, bunun en güzel örneklerinden birisinin Bursa Turizm Zirvesi olduğunu hatırlatırken, "İlkini gerçekleştirdiğimiz 'Bursa Turizm Zirvesi' sektör temsilcilerinden tam not aldı. Elbette ki eksiklerimiz olmuştur. Ama en azından bu yıl bizler nerelerde eksiklerimiz vardı ve nerelerde farklı konseptler sunabiliriz, onun tecrübesini elde etmiş olduk” diye konuştu.

İlk zirveyi kentin tüm yönetim paydaşlarının sahiplendiğini belirten Vali Münir Karaloğlu, bu yıl da artan bir heyecanla bu işe soyunulduğuna olan inancını dile getirirken, faydalı bir zirve daha gerçekleştirilmesi dileğini ifade etti. Karaloğlu, “Hedefimiz, turizme dair her türlü rengi bünyesinde bulunduran Bursa’yı, 12 ay turizmin göz bebeği haline getirmek. Gerçekten buna ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Bu tür organizasyonlar, zirveler bu bakımdan fayda sağlıyor. Bursa’nın hak ettiği turizm enerjisini el birliği ile açığa çıkartalım. Bursa Skal Kulüp Başkanı Vehbi Varlık Bey’e, Ben emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyor, şimdiden 2.Bursa Turizm Zirvesinin Ulu Şehir Bursa’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

ZİRVE IŞIK TUTACAK

Bursa Skal Kulüp As Başkanı Serdal Can, son dönemde yaşanan terör olayları ile birlikte Türkiye’nin ve Bursa’nın turizminin etkilendiğini belirtirken, gerçekleştirilecek Turizm Zirvesi ile hem bu tıkanmanın açılmasında rol oynanacağını, hem de kentin tanıtımı anlamında önemli yol kat edileceğini ifade etti.

2. Bursa Turizm Zirvesi ile ilgili üyelere bilgilendirme yapan Bursa Skal Kulüp Geçmiş Dönem Başkanı ve 2. Bursa Turizm Zirvesi Koordinatörü Hasan Eker de,  Zirve ile ilgili hazırlıkların tüm hızı ile sürdüğünü kaydetti. Bu yıl zirve ana temasının Bursa’da 12 Ay Turizm olduğunu hatırlatan Eker, 12 ay turist çekmek için neler yapılabileceğinin konuşulacağını ifade etti. Bir önceki Zirve’nin kent turizmi için bir yol haritası çizdiğini dile getiren Hasan Eker,  Zirve sonunda çıkan sonuçların turizm ile ilgili ışık tuttuğunu ve yazılı doküman haline getirildiğini hatırlatarak, “Bu zirvenin de ardından çıkan sonuçları rapor haline getirip bir basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşacağız. Sonrasında da kurumlara bu raporu verip, yapılması gerekenlerin takibini sağlayacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir
2. Bursa Turizm Zirvesi ve 4. Bursa Turizm Sempozyumu Bursa Valiliği himayelerinde ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığının desteği ile Bursa SKAL Kulübü Koordinatörlüğünde, TÜRSAB, TÜROFED desteği, GÜMTOB,
Bursa Skal Kulübü'nün Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı Prof. Dr. Neslihan Türkün Dostoğlu Bursa Skal Kulübü'nün Konuğu Oldu Bursa Skal Kulübü Başkanı Vehbi Varlık: Turist Kalitesinde Düşüş Var
Bursa’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesinde Alan Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Neslihan Türkün Dostoğlu, Skalite “Turizm’de Katkı” ödüller, kapsamında Bursa’dan “Bölge Ödülleri Kategorisi”nde
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2019 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: