Ana SayfaHaberlerBursa Skal Kulübü 30 Yaşında Bugün:  
Bursa Skal Kulübü 30 Yaşında
21 Mart 2015

Turizm Profesyonelleri Derneği  Bursa Skal Kulüp , 30. yaşını kutladı. Bursa’daki turizm profesyonellerinin üye olduğu Bursa Skal Kulübü Derneği Halil Güleç ev sahipliğinde gerçekleşen Mart ayı olağan toplantısında 30.yaşını büyük bir coşkuyla kutladı.

Bursa Skal Kulübü’nün kuruluşunda görevde olan Bursa Eski Valisi Zekai Gümüşdiş, Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Ekrem Barışık’ın, kurucu üyeler Ferruh Ulukardeş, Murat Gülez, Işık Uğurtuğ ile Bursa turizminin önemli temsilcilerinin konuk olduğu Mart ayı olağan toplantısında aynı zamanda Skal’ın kuruluşunun 30.yılı da kutlandı ve pasta kesildi. Geniş bir katılımla gerçekleşen toplantıda konuşan Bursa Skal Kulübü Derneği Başkanı Vehbi Varlık, devraldığı bayrağı yukarılara taşımak için çalıştıklarını söyledi. Varlık,  “Dört tarafı güzelliklerle dolu olan ve turizm profesyonelleri derneği olarak hizmet verdiğimiz güzel Bursa'da 30. Yılımızı doldurmuş bulunmaktayız. Derneğin kuruluşundan bugüne kadar hizmetlerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için de sizlere şükranlarımı sunuyorum. Nice senelere” dedi.

Bursa'yı iyi pazarlayalım…

Bursa’nın ve ülkenin turizm verilerinden de bahseden Varlık, çok önemli bilgileri konuklarla paylaştı. Bursa’nın geçtiğimiz günlerde çok önemli bir başarıyı elde ettiğine değinen Varlık, “Bursa geçtiğimiz günlerde yaşam kalitesi liginde dünyada önemli bir derece aldı. Yaşam standartlarına göre kıyaslanan 5000’den fazla şehir arasında yaşam kalitesi en yüksek şehirler listesinde Bursa 48. Sırada yer aldı. Yaşam kalitesi alanında Ankara İstanbul İzmir gibi şehirleri geride bıraktı. Bursa ile gurur duyalım ancak gurur duyarken de bunu iyi pazarlayabilelim” diye konuştu.

Türkiye misafirperverlikte sonuncu sırada…

Bursa’nın turizm verilerini paylaştıktan sonra ülkeye dair turizm bilgileri de veren Varlık, 2014 yılında 2013 yılına göre ülkemizi ziyaret eden turist sayısının yüzde 5,5 arttığını söyledi. Türkiye ile ilgili ilginç bir veriyi de konuklarla paylaşan Varlık, Türkiye’nin misafirperver bir ülke olarak bilinmesine rağmen misafirperverlik listesinde sonuncu sırada yer aldığını söyledi. Varlık, “Türkiye misafirperver bir ülke olarak bilinir ama Almanya’da özel araştırmalar yapan bir firma 6 milyon turistle otellerdeki personelin müşteriye yaklaşımını mercek altına alan bir araştırma yapmış. Bu araştırma sonrasında çıkarılan listede ilk 20’de yer almışız. İlk sıralarda ise soğuk insanlar olarak tanıdığımız İskandinavya ülkeleri yer almış” dedi.

Herkesin konuştuğu, endişe ettiği ve en büyük beklentisin olduğu Rusya pazarıyla ilgili açıklamalarda yapan Varlık, 2015 yılında Rusya’da yüzde 4 daha fazla turistin seyahat edeceğini söyledi. Varlık, “Dünya turizm trendleri raporunu hazırlayan analistler Rusya’nın 2015’de bir önceki yıla göre yüzde 4 daha fazla seyahat edeceğini öngörmüş. Dünyada gezen, büyüyen bir potansiyel var mesele bunların önce Türkiye’ye sonra da Bursa’ya getirtilmesi. Bu turistleri Bursamıza çekebilmek için yoğun bir şekilde çalışmalıyız” diye konuştu.

Bursa Eski Valisi Zekai Gümüşdiş, toplantıda bulunmaktan çok keyif aldığını, Bursa Skal Kulübü’nün kuruluş sürecinde görevde olmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Ekrem Barışık, Darmstad Belediyesi ile kardeş şehir olunması ile ilgili yaptığı konuşmada Darmstad’ın o dönemde belediye başkanı olan Günther Metzger ile sıcak ilişkiler kurduklarını söyledi. Metzger’in her yıl Bursa’ya geldiğini ve görüştüklerini ifade eden Barışık, Metzger’in ölümünden önce Bursa’ya geldiğinde kentin bozulmaya başladığı, çok yüksek binalar yapıldıuğının bilgisini verdiğini dile getirdi.

30.yıl pastası coşku içindi kesildi…

Bursa Skal Kulübü Derneği Başkanı Vehbi Varlık’ın konuşmasının ardından, görev yaptıkları dönemlerde Skal’a katkılarından ötürü Bursa Eski Valisi Zekai Gümüşdiş ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Ekrem Barışık’a teşekkür plaketi verildi. Gecenin sonunda 30. Yıl anısına sahneye getirilen pasta, tüm üyelerin ve konukların katılımıyla coşku içerisinde kesildi.

İlginizi Çekebilir
Bursa Skal Kulübü'nün Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı Prof. Dr. Neslihan Türkün Dostoğlu Bursa Skal Kulübü'nün Konuğu Oldu Bursa Skal Kulübü Başkanı Vehbi Varlık: Turist Kalitesinde Düşüş Var
2. Bursa Turizm Zirvesi ve 4. Bursa Turizm Sempozyumu Bursa Valiliği himayelerinde ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığının desteği ile Bursa SKAL Kulübü Koordinatörlüğünde, TÜRSAB, TÜROFED desteği, GÜMTOB,
TÜRKİYE GAZETECİLER KONFEDERASYONU BAŞKANI KOLAYLI: GAZETECİLİK MESLEĞİ ŞANTAJCILARDAN ARINMALI… NURİ KOLAYLI: GÜNEYDOĞU YANSITILDIĞI GİBİ DEĞİL… BURSA SKAL KULÜBÜ BAŞKANI VEHBİ VARLIK: BURSA’YA 8 AYDA 438
Tüm Hakları Bursa Skal Derneği'ne aittir © 2013 -2020 Turizm Profesyonelleri Derneği Bursa
Design and Code by Plazatur
Bizi Takip Edin: